HAKKIMIZDA

2005 Yılında kurulan Endüstri Mühendisliği Toplulukları Birliği, Türkiye'deki ve Kıbrıs'taki Endüstri Mühendisliği Topluluklarını bir arada tutmayı hedefleyen ilk ve tek Endüstri Mühendisliği ile alakalı tüzel kişiliktir. Kuruluşundan bu yana gittikçe büyüyen ve şu an Türkiyedeki lider üniversitelerin içinde bulunduğu 16 üniversitedeki Endüstri Mühendisliği Topluluklarını barındırır. Amacımız ilkelerimize bağlı kalarak Türkiyedeki Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin kendilerini geliştirebilecekleri alanlar yaratmaktır. Üye okullardan öğrenciler, yılda 3 kez üye üniversitelerin ev sahipliğinde düzenlenen genel kurullarda bir araya gelerek proje ve komitelerin çalışmalarını yürütür ve oluşan network fırsatından yararlanırlar.

Vizyonumuz

Türkiye’deki ve K.K.T.C’deki tüm Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin öğrenim hayatları boyunca yararlanabilecekleri akademik, teknik, sosyal ve kişisel yetkinliklerinin geliştirilmesinde katkı ve iletişim olanağı sağlayan en etkili kurul olmaktır.

Misyonumuz

  • Üye Üniversitelerin Endüstri Toplulukları ve öğrencileri arasındaki iletişimi güçlendirmek.
  • Ortak değer paylaşımının ana unsur teşkil ettiği faaliyetlerle sağlam temelli bir birik olmayı sağlamak,
  • Mezunlar ve öğrenciler arasındaki iletişimi arttırmak Endüstri Mühendisliğinin gerektiği gibi temsil edilmesi amacıyla üniversite-sanayi birlikteliğini geliştirmek ve üniversite adayı öğrencilere Endüstri Mühendisliğini tanıtarak tercihlerinde rehber olmak.

TOP