ÜYE TOPLULUKLARIMIZ

Gazi ENT Logo

Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğu

Gazi Üniversitesi Endüstri Topluluğu 1996 yılında, dönemin Endüstri Mühendisliği Öğrencileri ve Endüstri Mühendisliği Bölüm Öğretim Elemanları tarafından kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. Amacı; Türkiye’yi yarınlara taşıyacak, ülkemize yeni ufuklar açacak, reel sektör çarklarının daha güçlü dönmesini sağlayacak olan Endüstri Mühendisliği öğrencilerini yarınlara daha iyi hazırlamaktır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu (DEÜ EMT),1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kişisel ve akademik gelişimlerine destek olmak amacıyla kurulmuştur. Misyonu belirlediği vizyon doğrultusunda gelişimci ve girişimci çalışmalarda bulunarak endüstri mühendisliğinde ilerlemek ve mesleği ilerletmek olarak belirlenen DEÜ EMT, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin en aktif ve en çok organizasyona sahip öğrenci topluluğudur.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü

Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü; girişimci YTÜ öğrencileri tarafından 18 Ocak 2000 tarihinde kurulmuştur. Resmi kuruluşu Ocak 2000’de gerçekleşmiş olsa da fiilen çalışmalarımız Ağustos 1998’den beri sürmektedir. Üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerine hem akademik hem de sosyal yönden çeşitli organizasyonlar ile katkıda bulunmak, okul içerisindeki sosyal etkinliklerini ve birbirleri arasında iletişimi kolaylaştırmak, iş dünyası ile öğrenciler arasında köprü vazifesi görmek, YTÜ ’de kalite ve verimlilik alanında yeter düzeyin üstünde bilgi sahibi öğrencilerin yetişmesini sağlamak, vizyonumuz ise “Üniversitelerin ve Üniversitelilerin Kalite Merkezi Olmak” tır.

 

YUSES(Yeditepe University Industrial&System Engineering Society)

YUSES(Yeditepe University Industrial&System Engineering Society) 2006-2007 eğitim yılında kurulmuş Yeditepe Üniversitesi öğrenci topluluğudur. Sistem Mühendisliği Topluluğu olarak başlanılan bu yolculukta farklı bakış açılarının zenginlik katacağı düşüncesiyle diğer bölümlerden de öğrenciler kulüp bünyesine katılıp etkinliklerin hedef kitlesi genişletilmiştir.

Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu

Uludağ Üniversitesi bünyesinde 1995 yılında kurulan Endüstri Mühendisliği Topluluğu her yıl daha etkin bir şekilde iş çevresinin ve bölüm öğrencilerinin beklentilerine cevap vermeyi hedeflemektedir. Topluluk, 1995 yılından bugüne ulusal ve yerel olmak üzere çok sayıda etkinlik ve organizasyona başarıyla imza atmıştır. Gerek mezunlarla gerekse düzenlenen organizasyonlar ile Uludağ EMT sektör ile daima iç içedir. Her yıl yüzlerce öğrenci ve mezunları birleştiren UEMT’nin 10.000 kişilik veri tabanı bulunmaktadır.

ODTÜ Verimlilik Topluluğu

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Verimlilik Topluluğu, 1992 yılında Endüstri Mühendisliği tabanlı olarak, Prof. Dr. Canan Çilingir tarafından kurulmuştur. Kuruluşunun ardından Verimlilik Topluluğu, ODTÜ’de bulunan tüm bölümlerden öğrencileri bünyesine katmıştır. ODTÜ’nün en büyük iş ve kariyer topluluğu olan ODTÜ VT, Türkiye’deki iş ve kariyer toplulukları arasında saygın yerini korumaktadır. ODTÜ VT, iş dünyasından profesyoneller ve akademik dünyadan uzmanlar ile gündem oluşturan, yaratıcı ve ilginç konular üzerinde sayısız etkinlikler düzenlemiş, düzenlediği her etkinlikle Türkiye ve Avrupa çapında takdirle karşılanmıştır.

Koç University Industrial Engineering Society

IES (Industrial Engineering Society) 2001-2002 döneminde Mühendislik Kulübü alt topluluğu olarak kurulmuştur. 2005 yılında ise Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Teknoloji Kulübü adıyla bağımsız bir kulüp statüsüne kavuşmuştur. 2011 yılında üye profilini genişleterek endüstri mühendislerinin yanında diğer bölümlerden de öğrencilere kapılarını açmış ve etkinliklerinin hedef kitlesini genişletmiştir. Bu doğrultuda etkinliklerine de sektörel çeşitlilik kazandırmıştır.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Topluluğu

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Topluluğu 2007 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Sistemleri Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kurulmasının ardından okul içinde yaptığı akademik ve kariyer tabanlı çalışmalarla adından söz ettirmeye başlamıştır.

Marmara Industrial Engineering Society

Marmara Industrial Engineering Society

MieS, yeni dönem itibariyle üniversitemizde açılan ilk öğrenci kulüpleri arasında olmasının yanı sıra, hem sistem hem de çalışma metodu olarak kendisinden sonra kurulan kulüpler için de bir model teşkil etmiştir. Bu yolda 2000 yılından itibaren sık, sürekli, nitelikli, planlı ve hedefli faaliyetler ortaya koymuştur. MieS’i diğer birçok kulüpten ayıran özelliği kurumsal bir yapıya sahip olması ve düzenli tecrübe aktarımı ile üyelerinin sonraki yıllarda kulüp yönetiminde bulunabilecek şekilde yetiştiren bir sistemle çalışmasıdır.

 

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK), üniversite öğrencilerinin iş hayatına bir adım önde başlamasını hedefleyen bir kişisel gelişim ve kariyer kulübüdür. 1982 yılında endüstri mühendisliği tabanlı kurulmuş olup, şu anda Boğaziçi Üniversitesi'nin her bölümünden öğrencisine hitap eder ve her yıl ortalama 1000 yeni üyeyi bünyesine dahil ederek Türkiye'nin en büyük öğrenci kulüplerinden biri haline gelmiştir. BÜYAK, her yıl gerçekleştirdiği etkinliklerle hem üyelerini hem de etkinlik katılımcılarını profesyonel yaşama hazırlamakta, aynı zamanda onlara diğer endüstri mühendisleriyle ulusal ve uluslar arası platformda iletişim ve etkileşim imkanı sunmaktadır.

TOBB ETÜ Endüstri ve Verimlilik Topluluğu

9.11.2005 tarihinde kurulan Endüstri ve Verimlilik Topluluğu, 11 yıllık geçmişiyle TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin en aktif ve en köklü kariyer topluluğudur. Başta Endüstri Mühendisliği Topluluğu olarak kurulan ETÜ EVT, sonraki yılllarda organizasyon skalasını genişleterek, farklı bölümlerden birçok öğrenciyi bünyesine dahil etmiştir.

DAÜ Endüstri Mühendisliği Kulubü

Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü artık bundan sonra “IE Club” olarak anılacaktır. IE Club Endüstri Mühendisliği bölümü açıldıktan hemen sonra öğrencilerin birbirlerine gerek bilgi gerekse tecrübelerini aktarabilmesi için kurulan bir kulüptür.

Kocaeli Üniversite Endüstri Mühendisliği Kulübü

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü kulüpçülük anlayışının dışında kendini, öğrencileri ve okulun gelişimine adamış kaliteli ve nitelikli içerikleri öğrencilere ve üyelerine sunan kazanım ve gelişim kulübüdür. Kocaeli Üniversitesi içinde ve Türkiye çapında öncü ve yenilikçi kulüpçülük anlayışıyla, geçmişten günümüze sürekliliğini sağladığımız organizasyonlarımızı daha da kusursuz hale getirerek ve dinamik projeler üreterek üyelerimiz ve mezunlarımızla bağımızı devamlı tutuyoruz.

Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu

Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT), 1995 yılından bu yana çalışmalarına devam eden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) bünyesinde bulunan bir öğrenci topluluğudur. EMÖT olarak her yıl ortalama 180'i aktif olmak üzere 800 üyemiz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulubü

Karadeniz Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulubü (KTÜ EMK) 2014 yılında Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin kişisel ve akademik gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş bir topluluktur. İş hayatına yönelik yaptığımız akademik çalışmalarının yanında sosyal faaliyetleriyle de öne çıkan bir kulüp olmakla beraber kahvaltılar, geziler, partiler ve turnuvalar düzenlemekteyiz.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Topluluğu

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Topluluğu MT Bilkent, 1992 yılında Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından Bilkent Üniversitesi'nde kuruldu. Bünyesinde mezunlarıyla beraber üç bini aşkın üye bulunduran MT Bilkent, etkinliklerinde kendi vizyon ve misyonunu her daim takip etmeye çalışarak iş, kariyer ve sosyal hayatı bir çatı altında toplamayı hedeflerken hem katılımcılarına hem de üyelerine bu amacın gerçekleştirilmesi yönünde imkanlar sunmaktadır.

TOP